اصطلاحات مربوط به خانه در کانادا

برخی از اصطلاحات مربوط به خانه

اتاق نشیمن (Living Room) : مهمان خانه یا اتاق پذیرایی که معمولا به صورت رسمی تر چیده می شود و معمولا به ورودی خانه نزدیک تر است.

 اتاق پذیرایی(Dinning Room): اتاق پذیرایی، اتاقی که در آن میز نهارخوری قرارداده می شود. این اتاق ممکن است مجزا ساخته شود یا تنها بخشی از مهمان خانه یا اتاق پذیرایی باشد.

 اتاق کوچک ناهارخوری(Dinette): فضایی در محدوده آشپزخانه که محل غذاخوردن اعضای خانواده است و ممکن است مجزا یا جزئی از فضای آشپزخانه باشد.

اتاق آفتاب رو( Solarium): اتاقی شیشه ای رو به حیاط که ممکن است تنها دو یا سه فصل سال مورد استفاده قرار گیرد اما در زمستان بسیار نورگیر بوده و مکان مناسبی برای فعالیت و بازی کودکان است.

اتاق خواب اصلی(Master Bedroom): اتاق خواب اصلی که از همه اتاق خواب های خانه بزرگتر است و در بعضی موارد حمام و دستشویی مخصوص به خود و مجزا دارد.

اتاق سرد( Cold Room): اتاق زیر پله که معمولا در زیرزمین خانه قرار می گیرد و فضای مناسبی برای نگهداری بعضی مواد غذایی است که باید در محیط خنک نگهداری شوند. با توجه به این که این اتاق در داخل خانه قرار دارد سرمای آن حتی در فصل زمستان بیش از اندازه نیست که باعث منجمد شدن مواد غذایی بشود.

اتاق زیر شیروانی( Attic): فضای زیرشیروانی خانه که معمولا ورودی به سمت بام خانه در آن قراردارد. اگر فاصله این قسمت تا سقف مناسب باشد گاهی اوقات در این فضا یک یا دو اتاق کوچک یا انباری تعبیه می شود.

 زیرزمین(Basement): زیرزمین خانه که در حالت استاندارد باید ارتفاع آن 6 فیت باشد.این فضا کاربری های متنوعی دارد. از اتاق بازی گرفته تا اتاق نشیمن یا دفتر کار و رختشوی خانه و حتی اتاقهای خواب برای فرزندان بزرگسال در این قسمت از خانه قرار می گیرد. حتی در بعضی موارد زیرزمین خانه به صورت یک سوئیت جدا و دارای ورودی جداگانه ساخته می شود و قابل اجاره دادن است.

راه پله(Staircase  ): راهروی مربوط به پله های داخل خانه یا همان پاگرد پله ها.

سرویس بهداشتی اصلی( In suit): حمام و دستشویی که در آن به اتاق خواب اصلی باز می شود و بعضی اوقات یک در دیگر به راهرو یا فضای بیرون اتاق خواب نیز دارد. این سرویس بهداشتی اغلب بزرگترین و مجهزترین سرویس بهداشتی خانه است.

کمد لباس( Closet): کمد دیواری که معمولا در اتاق های خواب و نزدیک در ورودی واقع شده است.

سرویس بهداشتی کامل( Full Bathroom): سرویس بهداشتی که دارای توالت، دستشویی و وان حمام یا دوش است.

 سرویس بهداشتی(Powder Room): سرویس بهداشتی که تنها توالت و دستشویی دارد. معمولا در قسمت ورودی خانه ها تعبیه می شود.

گنجه لباس( Walking closet): کمد دیواری بزرگ به حدی که می توان در آن قدم زد یا لباس عوض کرد. این نوع کمد دیواری معمولا مخصوص اتاق خواب اصلی است.

 اتاق شستشو(Laundry room): رختشوی خانه که معمولا در زیرزمین است و فضایی جداگانه را به خود اختصاص می دهد. در خانه های جدیدتر، برخی سازندگان این فضا را با طبقات بالا منتقل کرده اند.

حیاط خلوت( Backyard): حیاط پشتی خانه که معمولا با حصار یا fence چوبی یا فلزی احاطه شده است.

حیاط جلویی( Front yard): حیاط رو به روی خانه که مسیر ورودی خانه در آن قرار گرفته است.

 ایوان(Deck): ایوان چوبی در حیاط پشتی که معمولا محل فعالیت های تابستانی است و اکثر مواقع به اتاق نشیمن یا آشپزخانه راه دارد.

ورودی( Entrance): محوطه کوچک ورودی خانه که بعضی مواقع برای جلوگیری از اتلاف گرمای خانه با یک در از فضای اصلی خانه جدا می شود. در واقع خانه ها در شهر مونترال بخصوص خانه های قدیمی تر معمولا دو در ورودی دارند.

مکان ورودی ماشین( Drive way or drive road): مسیر ورودی خانه که محل پارک ماشین یا ماشین های صاحبان خانه است. در اغلب محله های شهر مونترال مقررات خاصی برای پارک ماشین در کنار خیابان وجود دارد و معمولا به جز در مواردی خاص و با اجازه شهرداری امکان پارک ماشین در طول شب در کنار خیابان وجود ندارد به همین دلیل در تمام خانه ها فضایی از حیاط جلویی خانه به صورت آسفالت یا سنگفرش برای پارک ماشین در نظر گرفته شده است که در صورت وجود گاراژ، در امتداد آن قرار می گیرد.

 پارکینگ(Garage): پارکینگ سرپوشیده خانه که معمولا جای پارک یک یا دو ماشین (یا به ندرت سه ماشین) را دارد. گاراژ ممکن است چسبیده Attached به خانه یا جدا از آنDetached باشد. و ممکن است دارای وسایل گرمایش Heated یا بدون آن باشد Unheated.

گالری تصاویر

ورود به اکانت کاربری

برای اطلاع از آفرهای ما عضو شوید